KOLONIA 2019

Cena:  2050 zł              ZGŁOSZENIE

ZNIŻKI DLA RODZEŃSTW

Kadra

Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę składającą się z terapeutów, psychologa, pielęgniarki, ratownika, trenerów TUS.

W trakcie kolonii do każdej grupy dzieci niepełnosprawnych będzie zapewniona pomoc wychowawcy – dwóch wolontariuszy na grupę

Dodatkowe zajęcia w trakcie kolonii:

• codzienne zajęcia warsztatowe z Treningu Umiejętności Społecznych prowadzone przez terapeutów, (Zajęcia TUS -trening umiejętności społecznych – będą prowadzone z grupą dzieci przez dwóch terapeutów i skupią się na rozwoju emocjonalnym, rozwoju empatii, poprawie umiejętności kontaktów interpersonalnych i współdziałania)
  • zajęcia na basenie przy Ośrodku,
  • wycieczka całodniowa do Soliny i okolic, zwiedzanie Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych – udział w warsztatach garncarskich, kaligrafii, pieczenia proziaków, przejażdżka drezyną rowerową,
  • ognisko i pieczenie kiełbasy,
  • karaoke, dyskoteka
  • zabawy i konkursy,
  • piesze wycieczki po okolicy.

Ośrodek Turystyczny „Czardworek”

położony jest na urokliwym wzgórzu, na skraju lasu, nieopodal malowniczej miejscowości Przysietnica koło Brzozowa. W ośrodku znajdują się pokoje 2-, 4- i 6-osobowe z łazienkami, wyposażone w łóżka pojedyncze lub piętrowe, stoły, krzesła, taborety, regały. Ośrodek posiada jadalnię, świetlice z TV, DVD, salę dyskotekową, salę taneczną, niezwykłe obserwatorium astronomiczne. Na terenie obiektu znajduje się letni basen i unikalny dworzec kolejki „Strzała Południa”, stanica koni huculskich, miejsce na ognisko, parking dla zmotoryzowanych, teren ogrodzony.

Wyżywienie:

4 posiłki dziennie (śniadania i kolacje w formie stołu szwedzkiego, obiad – podawany, drugie śniadanie)

Atrakcje

• lot na miotle,

• przejazd ciuchcią „Strzała Południa”

• paintball – w formie toru przeszkód

• zajęcia z trenerami KRAV MAGA z pokazem

• hipoterapia

• obserwatorium „Trzecie Oko Ziemi”

• podchody z wykrywaczami metalu

KOLONIA REKREACYJNO – WYPOCZYNKOWA DLA DZIECI

Cena:  1650 zł   ZGŁOSZENIE

KOLONIE

12 – DNIOWE

Ośrodek Turystyczny „Czardworek”

Wyżywienie:

Atrakcje

• lot na miotle,

• przejazd ciuchcią „Strzała Południa”

• paintball – w formie toru przeszkód

• zajęcia z trenerami KRAV MAGA z pokazem

• podchody z wykrywaczami metalu

Dodatkowe zajęcia w trakcie kolonii:

• zajęcia warsztatowe w ramach programu „Chronimy dzieci” prowadzone przez terapeutów (Realizacja tych zajęć przyczyni się do wczesnego rozpoznania przez same dzieci trudnych, zagrażających sytuacji. Zajęcia będą okazją do wyposażenia dzieci w wiedzę i umiejętności rozpoznawania zagrożenia oraz skutecznego reagowania. Ważne jest, by dzieci zwracały się do dorosłych o pomoc i umiały mówić o trudnej dla nich sytuacji na jak najwcześniejszym etapie. Zostaną rozszerzone o tematy dotyczące rozpoznawania i nazywania emocji).,
  • zajęcia na basenie przy Ośrodku,
  • ognisko i pieczenie kiełbasy,
  • karaoke, dyskoteka,
  • zabawy i konkursy,
  • piesze wycieczki po okolicy.

KOLONIA TERAPEUTYCZNA DLA DZIECI

Czas trwania: od 03.08.2019 do 15.08.2019

Zadanie publiczne w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych wynikających z Wojewódzkiego Programu Na Rzecz Wyrównywania Szans Osób Niepełnosprawnych i Przeciwdziałania Ich Wykluczeniu Społecznemu na lata 2008-2020 finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego  w 2019 roku.

KOLONIA INTEGRACYJNA Z WIELKIM SERCEM

Kolonia rehabilitacyjno – wypoczynkowa z warsztatami TUS tj. Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci niepełnosprawnych (głównie z niepełnosprawnością imtelektualną) podopieczni Fundacji Wielkie Serce Dla Dzieci

ZASADY REKRUTACJI

• Po wypełnieniu formularza – 14 dni na wpłatę opłaty rezerwacyjnej* w wysokości  200zł

• opłata rezerwacyjna na rachunek bankowy PBS   13 8642 1083 2002 8330 0877 0002

• opłata rezerwacyjna przepada w przypadku nieuzasadnionej  rezygnacji z kolonii;

• w udokumentowanych przypadkach zdarzeń losowych (choroba, szpital,  itp.) opłata zostanie zwrócona;

• w przypadku nie zakwalifikowania dziecka na kolonię opłata zostanie zwrócona;

• Po dokonaniu wpłaty rezerwacyjnej – 30 dni na przesłanie oryginału wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej.

Po otrzymaniu karty zgłoszeniowej w ciągu 7 dni zostanie wysłana informacja czy  dziecko zostało zakwalifikowane na kolonię.

• Po zakwalifikowaniu – 14 dni na wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł

• Pozostała kwota do 30 czerwca.

• Zamknięcie rekrutacji 30 czerwca.